Dobra Marina na Mistrzostwach Europy

Tegoroczne Mistrzostwa Europy które odbyły się w Gizzeri na południu Włoch nie należały do najlepszych. Zawody były jedną z dwóch ważniejszych imprez w tym roku. Zawodnicy włożyli bardzo dużo pracy i starań w przygotowanie do startów.
Pierwsze trudności pojawiły się tuż po wyjeździe, podróż na miejsce regat zajęła nam 83 godziny i 18minut. Nasz klubowy samochód nie podołał pokonać 2500km. Na szczęście dzięki firmie Ford, która udostępniła nam niezawodnego Forda Turneo szczęśliwie wróciliśmy do Polski.

Warunki do pływania były idealne do ścigania się- płaska woda, codzienna termika, która włączała się o 11, a kończyła około 17. Po kilku dniach treningów przyszedł dzień zawodów na które zgłosiło się prawie 80 zawodników. Pierwsze 2 dni regat rokowały dobre pozycje naszych zawodników niestety po pomiarach kontrolnych okazało się że deski firmy Tema Vento są nie zgodne z przepisami i tym samym nasz czołowy zawodnik Maks Żakowski został zdyskwalifikowany. Oprócz naszego zawodnika zdyskwalifikowanych zostało 20 innych zawodników. Niestety za błąd producenta konsekwencje ponieśli zawodnicy. Cała ta sytuacja pozostawiła wielki niesmak. Mamy nadzieję, że z tej sytuacji zostaną wyciągnięte odpowiednie wnioski i w przyszłości nigdy nic takiego się nie powtórzy.

Niestety to nie był koniec złej passy, trzeciego dnia regat nasza zawodniczka Edyta Gwizdała rozcięła sobie nogę o line przy bojce. Lekarz po założeniu 6 szwów zabronił jej dalszych startów.

Zdecydowanie najlepszy wynik uzyskała Agnieszka Grzymska zajmójąc 4 miejsce.