Sekcja optimist początkowa

Sekcja  optimist początkowa

Choć sezon powoli się kończy, to Nasze zajęcia zaczynają zmieniają tylko nieznacznie formę – basen, sala, ścianka wspinaczkowa, biegi przełajowe – to dopiero początek!
Kto może? Dzieci w wieku od 6-14 lat
Gdzie? Marina Sport, ul. Przestrzenna 11
Serdecznie zapraszamy
Zarząd i trenerzy

Sekcja początkowa składa się z dzieci w wieku od 6 lat, które mają ochotę podjąć próbę oswojenia się z wodą i żeglarstwem. Każde dziecko w tej sekcji ma szansę na poznanie swoich możliwości pod opieką i czujnym okiem trenera – „opiekuna”. Optimist żartobliwie nazywany mydelniczką bądź wanienką to łódka jednoosobowa, która dzięki swojemu kształtowi stała się tak popularna, iż obecnie w całej Polsce zgłoszonych jest ponad 1000 zawodników. Optimist, dzięki swoim niewielkim rozmiarom jest jedną z bezpieczniejszych łódek, na której mogą oswajać się z żeglarstwem dzieci od 6 roku życia. Celem zajęć w sekcji początkowej Optimista jest zapoznanie dzieci z żeglarstwem, jako formy aktywności ruchowej, efektywnie spędzany czas, zapobieganie nudzie, wadom postawy.

Optimist01

 

Proponujemy:

–        zajęcia całoroczne;

–        półkolonie;

–        świetną atmosferę wśród rówieśników;

–        możliwość rozwoju żeglarskiego;

–        możliwość rywalizacji sportowej.

W miesiącach od października do kwietnia w obu sekcjach zajęcia prowadzimy na ściance wspinaczkowej, basenie i wielu innych dyscyplin sportowych. Dzieci poznają także podstawy teorii. W pozostałe cieplejsze miesiące, jak tylko pogoda pozwala zaczynamy treningi na Jeziorze Dąbskim.

 

Harmonogram zajęć dla sekcji początkującej Optimista do 30.10.2016 r.:

wtorek i czwartek – godz. 16:30 – 19:00 Marina Hotele

od 30.10.2016 r.

wtorek: 17:30 – 19:30 Marina Sport

czwartek: 15:15-17:15 Floating Arena – basen

Charakterystyka zajęć:

Zajęcia odbywać się będą na przystani Marina Club, organizowane przez KS Dobra Marina. Prowadzić je będzie, doświadczony pod względem zawodniczym, jak i trenerskim, Dawid Zbroja. W czasie ich trwania dzieci uczyć się będą podstawowych zasad związanych z żeglarstwem, takich jak – bezpieczeństwo, róża wiatrów, kursy i węzły żeglarskie, a szlifować w sobie będą takie cechy jak samodzielność, siła zarówno fizyczna jak i psychiczna, umiejętność utrzymania higieny, odpowiedzialność oraz praca w zespole. Elementem podstawowym tych zajęć jest zabawa!

Zajęcia z trenerami kierowane są na tor współzawodnictwa w regatach, dzięki czemu dzieci cały czas czują motywację do podwyższania swoich umiejętności żeglarskich, z ogromnym zaangażowaniem przychodzą na zajęcia i w nich uczestniczą.

100_5735.JPG   100_5379.JPG   100_5337.JPG

06

100_5431.JPG   100_5263.JPG   13901993_1329577110400650_980648784_o DSCN2456  DSCN2467   Optimist

11 thoughts on “Sekcja optimist początkowa

  • Teille tulee aivan ihana koti! Olin juuri kirjoittamassa että keli on juu aivan kauhea, mutta arvaa mitä! Juuri silloin aurinko alkoi paistaa! Meillä on raksa maoreiintatyövaihesssa Jyväskylässä, käypä kurkkaamassa vasta aloittamaani blogiin jos ehdit.

  • It was something of great pleasure discovering your site the other day. I got here this day hoping to come across interesting things. I was not let down. Your ideas upon new approaches on this area were topical and a wonderful help to us. Thank you for making time to create these things and for sharing your ideas.

  • I thin its a publicity stunt. She’s full of it and is only using it to promote her realty show which I don’t even know why she has b/c she isn’t really famous. Hey, I guess its working though b/c she got on WWs show

  • Ha! This list is EXACTLY why I don’t take Maddy to any store that I can’t confine her to a shopping cart. …and even then I have to stick to the wide aisle, darn long-armed child.

  • Bruno Zamborlin collaborated with Norbert Schnell to use a contact microphone connected to a system that processes sound in real time to turn any rigid surface into a touch interface. There’s no way to explain it adequately in words, so just watch the video:

  • Much of what drives political passions in the U.S. are different kinds of white women trying to put each other down.Much of what is dysfunctional about the American political process could be fixed by repealing the 19th ammendment.Just sayin'

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.