na górę

Blog

Dobra Marina na Mistrzostwach Świata

Tegoroczne Mistrzostwa Świata odbyły się na tropikalnej wyspie Hainan położonej w Chinach nad morzem Południowochińskim . Mistrzostwa możemy zaliczyć do bardzo udanych. Zawody były ostatnią z dwóch ważniejszych imprez w tym roku. Zawodnicy włożyli bardzo dużo pracy i starań w przygotowanie do startów. Polska grupa zawodników była druga co najliczniejszych, liczyła aż 9 osób nie licząc osób które przyleciały nam kibicować. Z klubu Dobra Marina w Mistrzostwach wystartowali Maks Żakowski oraz Agnieszka Grzymska oczywiście pod okiem trenera Magdaleny Węgielnik.

Warunki do pływania były idealne do ścigania się- płaska woda, wiatr każdego dnia wiał z tego samego kierunku. Zawodnicy przylecieli tydzień wcześniej aby się zaaklimatyzować i przyzwyczaić do siedmiogodzinnej różnicy czasu. Po kilku dniach treningów przyszedł dzień zawodów na które zgłosiło się 112 zawodników i 26 zawodniczek. Pierwsze 3 dni regat rokowały dobre pozycje naszych zawodników Maks Żakowski trzymał się cały czas pierwszej 20 a Agnieszka Grzymska pierwszej dziesiątki. Wiatr wiał z siłą 13- 20 węzłów cały czas z jednego kierunku pogoda niestety nas nie rozpieszczała jak każdy sobie wyobrażał tropikalną wyspę, temperatura sięgała około 20 stopni i padał deszcz. Czwartego dnia wiatr osłabł do 9-13 węzłów z czego nasi zawodnicy Maks Żakowski przesuną się na 8 pozycje i wywalczył sobie możliwość startu w wyścigach medalowych a Agnieszka Grzymska wywalczyła 6 pozycje. Następnego dnia wiatr osłabł do 6-9 węzłów i został rozegrany tylko jeden bieg mężczyzn. Wywalczone miejsca z poprzedniego dnia zostały ostatecznie. Jesteśmy dumni z wywalczonych miejsc. Zawodnicy zrobili bardzo duży postęp od zeszłego roku przypomnijmy na Mistrzostwach Świata 2012 które odbywały się w Cagliari Maks Żakowski był 18 a Agnieszka Grzymska 12

Team Dobrej Mariny prócz walki o jak najlepsze pozycje na Mistrzostwach Świata miał jeszcze jedną misję . Z wielką radością chcielibyśmy poinformować i zaprosić wszystkich wielbicieli Kite na Mistrzostwa Europy które odbędą się 2-7.09.2014r w Mielnie. Oczywiście nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie i wiara w nasz sukces Pana Steina Knutsena prezesa firmy Firmus oraz naszego regionowi Pomorzu Zachodniemu.

 

Leave a Comment

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to zadzwoń do nas lub zajrzyj na nasz profil na Facebooku

+48 603 865 686
biuro@dobramarina.eu
Follow Us:
Nasz profil na FB