na górę

Blog

Firmus Kite Cup Mielno

Piąta edycja pucharu Polski w kite racingu za nami.

W miniony łikend na plaży w Mielnie odbyła się piąta edycja Pucharu Polski Firmus Kite Cup która zakończyła się ogromnym sukcesem.

Uczestnicy zawodów ścigali się w świetnych warunkach wiatrowych przez 3 dni. Do Mielna przybyło 18 zawodników z całej Polski. Łącznie rozegrano aż 12 wyścigów. Zawodnicy używali swoich latawców we wszystkich rozmiarach, a zmienność wiatru przynosiła kilkukrotnie bardzo zaskakujące zwroty akcji na trasie wyścigów.

W pierwszym dniu wiatr osiągał około 15 węzłów do tego piękne słońce warunki jak marzenie. Rozegrano 8 wyścigów z czego 4 z nich wygrał Maks Żakowski zawodnik Dobrej Mariny a kolejne 4 Tomek Janiak. Niestety pierwszy dzień zakończył się pechowo dla Błażeja Ożóga który rozciął sobie stopę co uniemożliwiło mu dalsze starty. Wśród kobiet większość wyścigów wygrała Agnieszka Grzymska z Dobrej Mariny.

Drugi dzień zawodów to słaby, zmienny wiatr, który nie pozwolił rozegrać żadnego wyścgu. Zawodnicy mogli odpocząc po poprzednim dniu pełnym emocji a goście naszego miasteczka aktywnie spędzali czas pływając na skimboardzie, supie , wakeboardzie oraz innych atrakcji.

Trzeci dzień przyniósł nie lada emocje. Cztero metrowe fale, wiatr o sile 20 węzłów podniósł poprzeczkę zawodnikom. Rozegrane zostały 4 wyścigi. Trzy wyścigi wygrał Maks Żakowski a jeden Marek Rowiński. Wśród Pań nie pokonana została Agnieszka Grzymska która wygrała wszystkie 4 wyścigi.

Końcowe wyniki :

1. Agnieszka Grzymska (KS Dobra Marina)

2. Agnieszka Bilska

3. Dominika Wilczyńska

1. Maks Żakowski (KS Dobra Marina)

2. Tomek Janiak

3. Marek Rowiński

Dziękujemy wszystkim sponsorom, partnerom oraz wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu regat.

 

Leave a Comment

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to zadzwoń do nas lub zajrzyj na nasz profil na Facebooku

+48 603 865 686
biuro@dobramarina.eu
Follow Us:
Nasz profil na FB