na górę

Blog

a

Mistrzostwa Europy 2014 w Polsce!

Z najwyższą satysfakcją informujemy, że International Kiteboarding Association (IKA) przyznała klubowi Dobra Marina organizację przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Kiteboardingu w konkurencji RACE. Odbędą się one w Mielnie w dniach 2-7 września 2014 roku.

Decyzja o miejscu rozegrania mistrzostw zapadła po wieloetapowym konkursie ofert. Propozycja klubu Dobra Marina została oceniona najwyżej i stąd Polska stanie się gospodarzem tych prestiżowych zawodów. W roku 2014 będzie to w województwie zachodniopomorskim impreza o najwyższej randze sportowej.

Na ostateczny wybór przez IKA oferty Dobrej Mariny wpływ miała z pewnością wysoka ocena organizacji Firmus Kite Cup Mielno – zawodów Pucharu Polski w Kitesurfingu, które odbyły się w okresie 9-11 sierpnia 2013 roku.  Głównym partnerem i sponsorem tytularnym imprezy był Firmus Group, działająca od 13 lat w Mielnie grupa spółek dewelopersko-inwestycyjnych. Firmus pozostanie również głównym partnerem przy organizacji przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się pod patronatem Polskiego Związku Kiteboardingu (PZKite).

Spodziewać się można startu co najmniej 100 zawodników, nie tylko z Europy, gdyż obowiązuje formuła open. Oczywiście, w kwalifikacji medalowej brani pod uwagę będą tylko Europejczycy. Rekordową wartość będzie miała pula nagród pieniężnych, bo wyniesie 15 tysięcy euro.

Obecnie mamy pewność, że oprócz Firmus Group pomocy w przygotowaniu imprezy udzieli nam Gmina Mielno, na terenie której odbędą się wszystkie konkurencje. Zapraszamy do współpracy innych potencjalnych  partnerów i sponsorów.  O wynikach rozmów z nimi będziemy informować na bieżąco.  Wkrótce uruchomimy również specjalną stronę internetową poświęconą mistrzostwom, za pośrednictwem której zawodnicy będą mogli zgłaszać udział w zawodach i gdzie znajdą Państwo wszelkie najświeższe informacje. confirmation europeans 2014-page-001GK FrontpageGAB_4296

Leave a Comment

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to zadzwoń do nas lub zajrzyj na nasz profil na Facebooku

+48 603 865 686
biuro@dobramarina.eu
Follow Us:
Nasz profil na FB