na górę
Image Alt

Sekcje

Sekcja Optimist Początkująca

Choć sezon powoli się kończy, to Nasze zajęcia zaczynają zmieniają tylko nieznacznie formę – basen, sala – to dopiero początek!
Kto może? Dzieci w wieku od 7-14 lat
Gdzie? Żaglowa 2, Szczecin, HOM Przystań Jachtowa, obok plaży miejskiej w Dąbiu
Serdecznie zapraszamy
Zarząd i trenerzy

 

Sekcja początkowa składa się z dzieci w wieku od 7 lat, które mają ochotę podjąć próbę oswojenia się z wodą i żeglarstwem. Każde dziecko w tej sekcji ma szansę na poznanie swoich możliwości pod opieką i czujnym okiem trenera – „opiekuna”. Optimist żartobliwie nazywany mydelniczką bądź wanienką to łódka jednoosobowa, która dzięki swojemu kształtowi stała się tak popularna, iż obecnie w całej Polsce zgłoszonych jest ponad 1000 zawodników. Optimist, dzięki swoim niewielkim rozmiarom jest jedną z bezpieczniejszych łódek, na której mogą oswajać się z żeglarstwem dzieci od 6 roku życia. Celem zajęć w sekcji początkowej Optimista jest zapoznanie dzieci z żeglarstwem, jako formy aktywności ruchowej, efektywnie spędzany czas, zapobieganie nudzie, wadom postawy.

 

Proponujemy:

zajęcia całoroczne;
półkolonie;
świetną atmosferę wśród rówieśników;
możliwość rozwoju żeglarskiego;
możliwość rywalizacji sportowej.
W miesiącach od listopada do marca w obu sekcjach zajęcia prowadzimy na sali, basenie i w wielu innych dyscyplinach sportowych. Dzieci poznają także podstawy teorii żeglowania. W pozostałe cieplejsze miesiące, jak tylko pogoda pozwala zaczynamy treningi na Jeziorze Dąbie.

Harmonogram zajęć dla sekcji początkującej Optimista do 30.10.2020 r.:

sobota i niedziela – godz. 10:00 – 19:00 HOM Przystań Jachtowa

od 01.11.2020 r.

wtorek: 17:15 – 19:15 SDS Floating Arena – basen i teoria żeglowania

sobota: 11:00 – 12:00 Sala AZS, wydział biologii US – sala gimnastyczna

 

Charakterystyka zajęć:

Zajęcia odbywać się będą na HOM Przystań Jachtowa, organizowane przez KS Dobra Marina. Prowadzi je Krzysztof Kleist. W czasie ich trwania dzieci uczyć się będą podstawowych zasad związanych z żeglarstwem, takich jak – bezpieczeństwo, róża wiatrów, kursy i węzły żeglarskie, a szlifować w sobie będą takie cechy jak samodzielność, siła zarówno fizyczna jak i psychiczna, umiejętność utrzymania higieny, odpowiedzialność oraz praca w zespole. Elementem podstawowym tych zajęć jest zabawa!

Zajęcia z trenerami kierowane są na tor współzawodnictwa w regatach, dzięki czemu dzieci cały czas czują motywację do podwyższania swoich umiejętności żeglarskich, z ogromnym zaangażowaniem przychodzą na zajęcia i w nich uczestniczą.

Sekcja Optimist Regatowa

Sekcja regatowa składa się z dzieci w wieku 9-15 lat, które swoim charakterem, zaangażowaniem i chęciami wykazują się cechami rywalizacji. Każde dziecko w tej sekcji ma szansę na zdobywanie najwyższych trofeów, zwiedzania Świata, naukę obcych języków w praktyce oraz znajomości na Świecie. Liczebność zawodników w tej sekcji nie przekracza 15 osób! Dzięki temu trener ma szansę na indywidualizację zadań oraz informacji zwrotnej, dzięki czemu u dzieci można zauważyć szybki progres oraz pewniej stawiane kroki w sporcie, a później w życiu.

Proponujemy:

 • osprzęt klubowy;
 • obozy;
 • wyjazdy na regaty ogólnopolskie, jak i międzynarodowe – zarówno w Polsce, jak i poza jej granice w barwach KS Dobra Marina (coraz silniejszego klubu sportowego);
 • świetną zabawę i ogólny rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny;
 • naukę i doskonalenie umiejętności w zakresie innych dyscyplin sportowych;
 • możliwy dalszy rozwój w żeglarstwie olimpijskim lub hobbystycznym po zakończeniu przygody na Optimiście.

Sekcja 420

Sekcja 420 do zajęcia na dwuosobowych jachtach klasy 420. Przeznaczona jest już dla starszych dzieci oraz młodzieży. Zwłaszcza dla tych, którzy chcą kontynuować swoją przygodę po wyrośnięciu z klasy Optimist!

 

Proponujemy:

 • osprzęt klubowy;
 • obozy;
 • wyjazdy na regaty ogólnopolskie, jak i międzynarodowe – zarówno w Polsce, jak i poza jej granice w barwach KS Dobra Marina (coraz silniejszego klubu sportowego);
 • świetną zabawę i ogólny rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny;
 • naukę i doskonalenie umiejętności w zakresie innych dyscyplin sportowych;
 • możliwy dalszy rozwój w żeglarstwie

Sekcja SUP

SUP to skrót od stand up paddle. To nadmuchiwane deski na których wiosłuje się na stojąco. W ostatnich latach zdobyły ogromną popularność. SUP’y polecamy dla wszystkich dzieci, młodzieży czy dorosłych. To wspaniały sposób na aktywny wypoczynek!

 

Proponujemy:

 • osprzęt klubowy
 • obozy
 • świetną zabawę i ogólny rozwój zarówno fizyczny, jak i psychiczny
 • naukę i doskonalenie umiejętności w zakresie obsługi SUP

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, to zadzwoń do nas lub zajrzyj na nasz profil na Facebooku

+48 603 865 686
biuro@dobramarina.eu
Follow Us:
Nasz profil na FB